Roland Garros: pewny awans Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Chwilę po tym jak do 1/8 finału deblowego turnieju Rolanda Garrosa awansował Łukasz Kubot w jego ślady poszli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rozstawieni z ósemką Polacy mieli łatwiejszą przeprawę i dość gładko poradzili sobie z Oleksandrem Dołgopołowem Jr i Denisem Istominem, zwyciężając 6:1, 6:4.

W inauguracyjnej partii nasi tenisiści zagrali bardzo dobrze, notując 83% punktów wygranych po pierwszym podaniu. Niewiele gorzej radzili sobie w akcjach po drugim serwisie i w efekcie we własnych gemach stracili tylko pięć punktów. Rywale prezentowali się słabo. „Frytka” i „Matka” umiejętnie to wykorzystali, zyskując dwa przełamania i wygrywając w dwadzieścia jeden minut 6:1.

Drugi set był bardziej wyrównany. Polacy nadal utrzymywali dość wysoki poziom gry, ale lepiej zaprezentowali się Dołgopołow z Istominem. Mieli nawet dwie szanse na przełamanie naszych zawodników, ale żadnej nie wykorzystali. Z kolei Fyrstenberg i Matkowski zdobyli jednego breaka, co wystarczyło do wygrania 6:4.

W trzeciej rundzie rywalami Polaków będą Thierry Ascione i Laurent Recouderc.

Wynik drugiej rundy:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 8) – Oleksandr Dołogpołow Jr, Denis Istomin (Ukraina, Uzbekistan) 6:1, 6:4