Roland Garros: faworyci lepsi od debiutantów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

W całkowicie polskim pojedynku na kortach Rolanda Garrosa Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka 7:6(4), 6:2. Mecz był rozgrywany na raty. Pierwszy set i początek drugiego odbył się wczoraj, dziś z samego rana zawodnicy dokończyli spotkanie.

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk dotarli w tym roku do pierwszego w swojej karierze finału turnieju ATP w Belgradzie. Lepsze występy pozwoliły im na debiutancki start we French Open. Niemający nic do stracenia Polacy swoim rodakom i kolegom poprzeczkę postawili dość wysoko. Szczególnie w pierwszym secie, który trwał 43 minuty, a rozstrzygnął się dopiero w tie breaku. Oba duety naprawdę dobrze serwowały. Do tego stopnia, że nie w całej partii nie było żadnego break pointa. W decydującym trzynastym gemie doświadczeni Fyrstenberg i Matkowski wygrali 7:4.

W drugiej odsłonie zwyciężyli już wyraźnie 6:2, ale wynik nie do końca oddaje przebieg gry. Co prawda, Bednarek i Kowalczyk nie prezentowali się już tak dobrze jak w rozgrywanym w czwartek pierwszym secie, ale swoje szanse mieli. Zmarnowali jednak wszystkie pięć okazji na przełamanie „Frytki” i „Matki”. Z kolei rozstawieni z ósemką faworyci mieli dwa break pointy i oba wykorzystali, co pozwoliło im triumfować i awansować do drugiej rundy.

Wynik pierwszej rundy:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 8) – Tomasz Bednarek, Mateusz Kowalczyk (Polska) 7:6(4), 6:2