Roland Garros: Przysiężny rozbity

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Fatalnie zadebiutował na paryskich kortach Rolanda Garrosa Michał Przysiężny. Nie minęły nawet dwie godziny, a pierwszy z naszych reprezentantów poległ 1:6, 0:6, 4:6 z rozstawionym z jedenastką Michaiłem Jużnym.

Już po losowaniu jasne było, że sklasyfikowany na 94. miejscu światowego rankingu Polak łatwego zadania w Paryżu mieć nie będzie. Można jednak było mieć nadzieję na bardziej wyrównany pojedynek. Najwięcej Przysiężny zdołał wygrać w trzecim secie, kiedy Jużnyj był już chyba trochę rozkojarzony…

W pierwszym secie grę dyktował… Polak. To on atakował, o czym świadczy trzynaście uderzeń kończących przy zaledwie pięciu rywala. Świadczy o tym również liczba czternastu niewymuszonych błędów Przysiężnego przy trzech popełnionych przez przeciwnika. To wszystko przełożyło się na szybkie zwycięstwo Rosjanina 6:1.

O drugim secie praktycznie nie ma co pisać. To, że Polak przegrał go do zera, można zrozumieć, bo takie rzeczy się zdarzają, ale to, że zdobył w nim tylko… pięć piłek, jest już nie lada wyczynem. Jużnyj atakował i gromadził punkty. Przysiężny albo nie umiał na zagrania rywala odpowiedzieć, albo sam fundował mu prezenty, popełniając niewymuszone błędy.

Najwięcej działo się w trzecim secie. Wszystko wskazywało na to, że, tak jak dwie poprzednie, zakończy się on wysokim zwycięstwem Rosjanina, który prowadził już 5:1. Wtedy jednak Jużnyj chyba lekko się zdekoncentrował. Polak zdobył trzy gemy z rzędu, poprawiając swoje statystyki i wynik na tablicy. Na nic więcej stać go nie było i chwilę później Rosjanin zakończył spotkanie swoim podaniem, triumfując ostatecznie 6:1, 6:0, 6:4.