Korzeniak wygrała z Perebiynis i zagra z Jakimową!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Anna Korzeniak (nr 5) sprawiła bardzo dużą niespodziankę i awansowała do turnieju głównego w Petange (pula nagród 75 000 USD + H). Polka w ostatnim meczu eliminacji pokonała znacznie wyżej sklasyfikowaną Tatianą Perebiynis (147 WTA).

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a obie tenisistki raz za razem popisywały się ładnymi uderzeniami. Nieco częściej inicjatywę starała się mieć Polka, ale to również ona popełniała więcej niewymuszonych błędów. Jednak ta odważna gra pozwoliła 19-letniej tenisistce z Krakowa zdobyć dwa kolejne gemy przy stanie 5:5. Dzięki temu to nasza zawodniczka objęła prowadzenie w setach.

Od początku drugiej partii zmobilizowana Ukrainka zaczęła grać zdecydowanie lepiej, przede wszystkim nie popełniając już tak wiele prostych błędów. Przyniosło to efekt bardzo szybko, gdyż w drugim secie Perebiynis straciła zaledwie jednego gema, gromiąc Annę Korzeniak.

Ten kto w tym momencie zwątpił w mistrzynię naszego kraju, mógł po meczu sypać głowę popiołem. Po przegranym drugim secie, Korzeniak w ostatniej odsłonie spotkania zagrała znakomicie. Nie pozwoliła wyżej notowanej rywalce na zbyt wiele, dlatego rozgromiła ją w takim samym stosunku, 6:1.

W turnieju głównym Korzeniak nie wylosowała najlepiej, gdyż jej rywalką będzie Anastazja Jakimowa (133 WTA). Polka jednak już w tym sezonie nie raz potwierdziła, że potrafi sobie radzić z wyżej klasyfikowanymi zawodniczkami. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie i tym razem.