Kosińska pokonała Krstajic!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Karolina Kosińska sprawiła dziś bardzo miłą niespodziankę i awansowała do trzeciej rundy eliminacji turnieju w Petange (pula nagród 75 000 USD + H). Polska zawodniczka pokonała w dniu dzisiejszym znacznie wyżej notowaną reprezentantkę Czarnogóry, Danicę Krstajic (nr 4). Obecnie 20-latka jest notowana na 250 miejscu w rankingu WTA.

Pierwszy set tego meczu miał bardzo wyrównany przebieg, gdyż żadna z tenisistek nie potrafiła objąć większej przewagi. W końcówce jednak więcej nerwów zachowała Polka, która zdołała przełamać serwis Krstajic. Wystarczyło to do tego, aby wygrać pierwszą partię pojedynku.

Od początku drugiego seta reprezentantka Czarnogóry prezentowała się znacznie gorzej – starała się szybko kończyć akcje, co najczęściej dawało punkt Kosińskiej. Spokojnie grająca Polka wykorzystała tę sytuację i wygrała drugą partię, 6:0.

W ostatniej rundzie eliminacji rywalką naszej zawodniczki będzie reprezentantka Chin, Jing-Jing Lu . Osiemnastoletnia Azjatka jest obecnie sklasyfikowana na 337 miejscu w rankingu WTA, więc na bardzo zbliżonej pozycji do Kosińskiej.