Grecja – Polska 0:5!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: daviscup.com, foto: itftennis.com

Polska reprezentacja znakomicie spisała się w meczu drugiej rundy II Grupy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. Nasza drużyna rozgromiła na wyjeździe Greków, nie oddając im choćby jednego punktu. Dwa ostatnie oczka dla naszego kraju zdobyli najlepsi polscy debliści, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie w trzecim meczu singlowym miał Matkowski, który zmierzył się z najgorszym z Greków, Elefteriosem Alexiou (1332 ATP). Polski zawodnik zagrał bardzo dojrzale, wykorzystując swoje ogromne doświadczenie. Ostatecznie w dwóch setach oddał Alexiou tylko trzy gemy.

Nieco trudniejszego rywala miał Mariusz Fyrstenberg, który w ostatnim meczu dnia zmierzył się z Parisem Gemouchidisem (845 ATP). Mierzący 174 centymetry Grek rozpoczął wprawdzie mecz bardzo źle, jednak w dalszych fragmentach meczu, spisywał się przyzwoicie. Nie pozwoliło mu to jednak na wygranie choćby seta.

Nie jest jeszcze znany rywal polskich tenisistów w meczu o awans do I Grupy Euro-Afrykańskiej. Po czterech rozegranych meczach, w meczu Słowenia-Maroko jest remis 2:2. W ostatnim spotkaniu w Portorozu zmierzą się Luka Gregorc i Rabie Chaki. Na podstawie rankingu faworytem jest Marokańczyk, który jest na 386 miejscu, jednak wiele wskazuje na to, że będzie to bardzo wyrównany pojedynek.

Grecja – Polska 0:5

Kontantinos Economidis – Michał Przysiężny 3:6, 6:3, 4:6, 3:6
Paris Gemouchidis – Łukasz Kubot 2:6, 0:6, 2:6
Elefterios Alexiou, Paris Gemouchidis – Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski 4:6, 0:6, 1:6
Elefterios Alexiou – Marcin Matkowski 1:6, 2:6
Paris Gemouchidis – Mariusz Fyrstenberg 2:6, 4:6