Rzym: Kubot pokonany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Po dwóch godzinach i dwudziestu pięciu minutach zaciętej walki Łukasz Kubot przegrał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie z Nicolasem Almagro. Polak rozpoczął spotkanie dobrze, bo inauguracyjnego seta wygrał 7:6(3), ale w dwóch kolejnych triumfował Hiszpan, zwyciężając 6:2, 6:3.

W bardzo wyrównanej pierwszej partii Kubot notował minimalnie lepsze wyniki od swojego rywala z Półwyspu Iberyjskiego. Po obustronnym przełamaniu doszło do tie breaka, ale wcześniej, przy stanie 5:5, Almagro miał jeszcze jedną szansę na odebranie serwisu naszemu zawodnikowi. W trzynastym gemie Polak przegrywał już 1:3, ale od tego momentu wygrał sześć piłek z rzędu i zapisał pierwszego seta na swoje konto.

Potem było już gorzej. Kubot zaczął grać słabiej, a Almagro znacznie się poprawił. Zanotował aż 86% piłek wygranych po pierwszym podaniu i tym razem nie pozwolił sobie na stratę serwisu. Nasz tenisista nie miał tak mocnych argumentów i dwukrotnie został przełamany, przegrywając 2:6.

Lekka poprawa gry Kubota w trzecim secie pozwoliła na bardziej zaciętą grę. Niestety, Hiszpan wciąż utrzymywał dobry poziom i Polak nie znalazł sposobu na odebranie mus serwisu. Sam został przełamany tylko raz, ale to wystarczyło do tego, aby zejść z kortu pokonanym.