Indian Wells: Radwańska zmiotła Dulko!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

W 67 minut Agnieszka Radwańska rozgromiła w trzeciej rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells Giselę Dulko. Polka wygrała 6:1, 6:0 i jako pierwsza zapewniła sobie miejsce wśród najlepszej szesnastki imprezy!

O Giseli Dulko zrobiło się głośno dwa dni temu, kiedy to niespodziewanie pokonała powracającą do rozgrywek Justine Henin. Belgijka wydawała się mocna i była nawet stawiana wśród faworytek całych zawodów, jednak długa przerwa z tenisem dała o sobie znać. Dziś, ta sama Gisela Dulko, która zatrzymała popularną Juju, nie miała nic do powiedzenia w pojedynku z Agnieszką Radwańską. Polka oddała Argentynce jednego gema!

Nie da się ukryć, że najlepsza nasza tenisistka nie miała dziś na korcie zbyt wiele pracy. Dulko nie miała dobrego dnia i zaprezentowała się fatalnie. Popełniła cztery podwójne błędy serwisowe i wygrała zaledwie 9 punktów po pierwszym i 5 po drugim podaniu w całym spotkaniu! Przy tak słabej postawie nie mogła liczyć na korzystny wynik. Radwańska, nie zważając na złą grę rywalki, zaprezentowała się bardzo dobrze. Zanotowała 61% skuteczności pierwszego i 72% drugiego serwisu. Czterokrotnie musiała bronić się przed przełamaniem, ale z każdej opresji wychodziła obronną ręką. Polka o ćwierćfinał zagra z Marion Bartoli albo Jill Craybas.