Fenomenalny Kubot w finale Brasil Open!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Trwa wspaniała passa Łukasza Kubota w Costa de Sauipe! Polak po raz trzeci w karierze pokonał Igora Andriejewa, dzięki czemu osiągnął drugi w swoim życiu finał turnieju ATP! Nasz tenisista wygrał z Rosjaninem 2:6, 6:2, 6:4 i w niedzielę zagra o swój pierwszy tytuł. Jego rywalem będzie Juan Carlos Ferrero albo Ricardo Mello.

13 dzień lutego 2010 roku z pewnością na długo zapadnie w pamięci polskich kibiców. Najpierw Adam Małysz w wielkim stylu został wicemistrzem olimpijskim, a kilka godzin później Łukasz Kubot wygrał z Igorem Andriejewem i po raz drugi w karierze awansował do finału turnieju ATP.

Zaczęło się fatalnie. Polak nie grał źle, ale rozstawiony z czwórką Rosjanin od pierwszej piłki był niezwykle skoncentrowany i przejął inicjatywę. Grał znakomicie, wykorzystywał niepewną jeszcze postawę naszego reprezentanta i szybko wygrał 6:2. Tak jakby pamiętał, że trzeba się zrewanżować Kubotowi za porażkę w zeszłorocznym turnieju w Belgradzie. Tam, co prawda, Andriejew przegrał już po pięciu gemach z powodu kontuzji, ale jednak przegrał. Polak się nie przestraszył i w drugim secie poprawił grę. Z kolei Rosjanin mocno obniżył loty, co dodało pewności siebie naszemu tenisiście. Kubot wziął rewanż za pierwszą partię i też wygrał 6:2. W trzecim secie Polak przegrywał już 1:3, ale pozbierał się błyskawicznie i wygrał trzy kolejne gemy. Andriejew się nie poddał i doprowadził do remisu 4:4, ale dwa ostatnie gemy należały do Kubota, który spotkanie zakończył przepięknym stop wolejem.

W finale rywalem naszego zawodnika będzie Juan Carlos Ferrero lub Ricardo Mello. Po raz pierwszy Polak wystąpił w finale ATP w zeszłym roku w Belgradzie, gdzie przegrał z Novakiem Djokoviciem.