Korzeniak odpadła w półfinale Bella Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: bellacup.pl, foto: bellacup.pl

Anna Korzeniak (nr 6) nie zagra w finale turnieju Bella Cup, który rozgrywany jest w Toruniu (pula nagród 25 000 USD). Polka zawodniczka okazała się nieznacznie gorsza w półfinale od Stefanie Voegele, która jest bardzo utalentowaną zawodniczką.

W pierwszym secie przewaga naszej tenisistki była niepodważalna – Korzeniak dobrze serwowała, ponadto znakomicie grając przy serwisie Szwajcarki. Voegele w pierwszej odsłonie została aż trzykrotnie przełamana i po około 25 minutach, Polka objęła prowadzenie w meczu.

Od początku drugiej partii siedemnastoletnia Szwajcarka zaczęła grać zdecydowanie lepiej – poprawnie wprowadzała piłkę do gry, w akcjach rzadko popełniała niewymuszone błędy. Lepsza gra natychmiast przyniosła efekt w postaci wygranego seta.

Trzeci set tego pojedynku miał bardzo wyrównany przebieg, gdyż żadną z tenisistek nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. W końcówce jednak lepsza okazała się młodsza o dwa lata Szwajcarka, która wygrała 6:3.

Korzeniak za awans do półfinału otrzyma do rankingu WTA dwanaście punktów. Dzięki temu w notowaniu za dwa tygodnie, awansuje na najwyższe miejsce w swojej karierze – około 225 pozycji. Następne zawody Polka rozegra w Petange (pula nagród 75 000 USD).