Melbourne: zawód ze strony Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: australianopen.org, foto: australianopen.org

Mówili o chęci powtórzenia, a może i poprawienia, zeszłorocznego ćwierćfinału, tymczasem polegli już w drugiej rundzie. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali z Ericiem Butoraciem i Rajeevem Ramem 2:6, 6:3, 6:7(2) i odpadli z wielkoszlemowego Australian Open.

Niepokojąco słabo wygląda początek tego sezonu w wykonaniu naszych najlepszych deblistów. Jak na razie zanotowali tylko dwie wygrane i trzy porażki, odpadając w drugiej rundzie inaugurującej sezon imprezie w Doha, pierwszej zawodów w Sydney i teraz znów drugiej w wielkoszlemowym Australian Open. Jeszcze bardziej martwi to, że tylko jedna z tych porażek rzeczywiście może być usprawiedliwiona, bo w Sydney Polacy nie sprostali wiceliderom rankingu – Danielowi Nestorowi i Nenadowi Zimonjiciowi.

Zmagania w nie tak upalnej jak w zeszłych latach Australii od początku układały się dla naszych deblistów ciężko. Już pierwszym mecz Rossem Hutchinsonem i Jordanem Kerrem był dużą męczarnią, wygraną dopiero w tie breaku trzeciego seta. Potyczka z Ericiem Butoraciem i Rajeevem Ramem swój finał również miała w trzynastym gemie decydującego seta, ale tym razem happy endu nie było.

W pierwszym secie Fyrstenberg i Matkowski byli wyraźnie słabsi od swoich rywali, zdobywając tylko dwa gemy. Na szczęście druga partia dała nadzieje, że można jeszcze odwrócić losy meczu. Zwycięstwo 6:3 pozwoliło naszym reprezentantom doprowadzić do trzeciego seta, w którym walka była bardzo wyrównana. W tie breaku znacznie lepsi byli jednak Amerykanie, którzy triumfowali do dwóch.

Wynik drugiej rundy:
Eric Butorac, Rajeev Ram (USA) – Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 7) 6:2, 3:6, 7:6(2)