Melbourne: Radwańska znowu gromi

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: australianopen.org, foto: AFP

Agnieszka Radwańska błyskawicznie zameldowała się w trzeciej rundzie Australian Open. Jak dotąd Polka gromi swoje rywalki, jak chce. Po stracie jednego gema w meczu z Tatjaną Malek, tym razem nasza najlepsza tenisistka oddała dwa Ałłie Kudriawcewej, zwyciężając z nią 6:0, 6:2.

Mocno świecące słońce, spokój i ćwierkające ptaki tworzyły na korcie numer 3 w Melbourne Park iście piknikową atmosferę. Do tak sielankowego nastroju dołączyli wierni polscy kibice, których nie mogło zabraknąć na meczu swojej rodaczki. Wspierali Radwańską głośnymi „Isia, Isia”, „Polska biało-czerwoni” i innymi przyśpiewkami. A nasza zawodniczka w podziękowaniu rozegrała kolejne znakomite spotkanie, odnosząc bardzo przekonywujące zwycięstwo.

W pierwszym secie Kudriawcewa na korcie praktycznie nie istniała. Popełniała masę błędów, co skrupulatnie wykorzystywała Polka. Widząc słabą dyspozycję rywalki, pozwalała sobie na efektowne skróty, loby i wycieczki do siatki, dzięki którym zdobywała sporo punktów. Po 25 minutach zrobiło się 6:0. Druga partia była cięższa i prawie dwa razy dłuższa. Wynik 6:2 nie oddaje do końca jej przebiegu. Początek należał do Rosjanki, która grała mocno i stosunkowo rzadko psuła. Pozwoliło jej to na nieoczekiwane przełamanie już w pierwszym gemie. Na szczęście Polka nie pozwoliła rywalce się rozegrać. Opanowała sytuację i szybko odrobiła stratę. Kolejne gemy były ciężkie i toczyły się na przewagi, ale nasza tenisistka wykazała się cierpliwością i spokojem, co pozwoliło jej na objęcie prowadzenia 4:1. Kudriawcewa zdołała jeszcze zmniejszyć straty, po raz pierwszy, i jak się potem okazało ostatni, wygrywając w tym meczu swój serwis. Od stanu 4:2 gemy wpadały już tylko na konto Polki, która po 71 minutach mogła się cieszyć z awansu do trzeciej rundy.

W całym spotkaniu Radwańska wygrała 70 punktów,  z czego aż 42 po niewymuszonych błędach rywalki. Wobec tylu prezentów Polka nie musiała się dziś za bardzo wysilać. Mimo tego popisała się kilka efektownymi i skutecznymi akcjami, szczególnie w pierwszym secie, i kontrolowała wydarzenia na korcie. W kolejnym meczu jej przeciwniczką będzie zwyciężczyni pojedynku Julie Coin – Francesca Schiavone.