Kubot dokończy mecz jutro

/ Jarosław Skoczylas , źródło: siemensopen.nl, foto: siemensopen.nl

Łukasz Kubot był bardzo blisko zwycięstwa z Raemonem Sluiterem w turnieju Siemens Open 2007, który rozgrywany jest w holenderskim Scheveningen (pula nagród 85 000 euro). Polski tenisista na obecną chwilę remisuje z Holendrem 1:1 w setach, w decydująca partia zostanie rozegrana w piątek z powodu złych warunków atmosferycznych.

Pierwszy set tego meczu był bardzo dobry w wykonaniu Polaka, która praktycznie nie popełniał niewymuszonych błędów, grając solidny tenis. Sluiter zupełnie inaczej – starał się szybko kończyć akcje, co wielokrotnie kończyło się prostym błędem ze strony Holendra. Ostatecznie dwukrotnie przegrał swój serwis i ostatecznie pierwszą partię, 2:6.

W drugiej partii faworyt gospodarzy grał zdecydowanie lepiej, przede wszystkim o niebo lepiej serwując. Pojawiły się także w jego grze wygrywające uderzenia, których zdecydowanie brakowało w początkowych fazach spotkania. Łukasz Kubot jednak ani przez chwilę nie spuścił z tonu, nadal grając bardzo dobrze. Ostatecznie o wyniku musiał zadecydować tie-break, w którym nieznacznie lepszy okazał się Sluiter.

Mecz ten zostanie dokończony jutro, gdyż w Scheveningen w dniu dzisiejszym gry były kilkakrotnie wstrzymywane z powodu deszczu. Polak powinien nadal trzymać się swojej gry, gdyż naprawdę to on wydaje się być lepszy w tej parze. Sluiter jest obecnie sklasyfikowany na 170 miejscu w rankingu ATP.