Polacy w Londynie: pobili najlepszych!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Rewelacja! Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po fantastycznej grze pokonali Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia w inauguracyjnym starciu Barclays ATP World Tour Finals! Polscy tenisiści, którzy do turnieju mistrzów zakwalifikowali się rzutem na taśmie, zwyciężyli 6:4, 6:4.

Daniel Nestor i Nenad Zimonjić to aktualni liderzy światowego rankingu deblistów. To także obrońcy tytułu imprezy Masters. Jednak w dzisiejsze popołudnie Kanadyjczyk i Serb nie mieli szans z genialnie dysponowanymi biało-czerwonymi. „Frytka” i „Matka” bombowo serwowali bez problemu wygrywając swoje gemy. Zanotowali osiem asów, a w całym spotkaniu przegrali raptem siedem punktów przy własnym podaniu. Tak znakomity serwis dawał naszym reprezentantom ogromną przewagę, co pozwalało z kolei na równie efektowne kończenie akcji przy siatce. Polacy byli dziś bardzo skoncentrowani i ani na chwilę tej koncentracji nie stracili.

Początek pierwszego seta był wyrównany, a decydujące o losach partii przełamanie padło w piątym gemie. Wtedy to serwisu nie utrzymał Nenad Zimonjić, a nasi tenisiści kontrolowali potem sytuację, zwyciężając 6:4. W drugim secie Fyrstenberg i Matkowski zdobyli breaka już na samym starcie, obejmując prowadzenie 2:0. Przewagi nie oddali do samego końca i wygrali ponownie 6:4, notując pierwsze i jakże ważne zwycięstwo!

W zeszłym roku Polacy na inaugurację turnieju mistrzowskiego również grali z Nestorem i Zimonjiciem. Przegrali po zaciętej walce 6:7(4), 7:5, 4-10. Dziś udał się naszym tenisistom świetny rewanż, co bardzo szeroko otworzyło im drzwi do drugiego w karierze półfinału Masters.

Wynik grupy A:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 8) – Daniel Nestor, Nenad Zimonjić (Kanada, Serbia, 1) 6:4, 6:4