ITF w Opolu: już bez Polek w singlu

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Na drugiej rundzie zakończyły polskie singlistki zmagania w turnieju ITF w Opolu (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Do ćwierćfinału dziewiątej edycji Hart Open nie zakwalifikowały się Olga Brózda, Anna Korzeniak i Paula Kania. Żadna z Polek nie wygrała nawet seta.

Największe nadzieje wiązaliśmy z występem Anny Korzeniak. 21-letnia krakowianka była rozstawiona z „szóstką”, a za rywalkę miała Evę Birnerovą. Jednak bardziej doświadczona rywalka okazała się górą w tej batalii. Pierwszy set był stosunkowo zacięty, trzecia rakieta naszego kraju poległa dopiero po tie breaku, w którym zdobyła zaledwie trzy punkty. Gorzej wiodło się naszej tenisistce w drugiej odsłonie. 25-letnia Czeszka dzięki przewadze podwójnego przełamania wygrała 6:2.

Zarzutów nie można kierować pod adresem Olgi Brózdy. 23-letnia poznanianka trafiła bowiem w drugiej rundzie na Sandrę Zahlavovą. Czeszka jest rozstawiona w Hart Open z „jedynką”, a w rankingu WTA plasuje się bezpośrednio za czołową setką. Różnicę klas było widać na korcie w podopolskiej Zawadzie. 24-letnia Zahlavova kontrolowała spotkanie od początku do końca i ostatecznie wygrała 6:3, 6:3.

Swojej szansy nie wykorzystała również Paula Kania. 17-latka z Sosnowca wygrała w Opolu trzy mecze i w pojedynku o ćwierćfinał zmierzyła się z inną kwalifikantką, Weroniką Kapszaj. Jednak tenisistka zza wschodniej granicy okazała się znacznie lepsza, triumfując 6:1, 6:4.

Do fazy ćwierćfinałowej tegorocznej edycji Hart Open dotarła połowa tenisistek rozstawionych. Oprócz wspomnianej już Sandry Zahlavovej sztuki tej dokonały Ksenia Pierwak (nr 2), Simona Halep (nr 4) i Ana Jovanović (nr 8). Wszystkie wymienione tenisistki wygrały mecze drugiej rundy w dwóch setach.

Niepowodzenia w singlu Polki częściowo rekompensują sobie w deblu. Do ćwierćfinału awansowało łącznie dziewięć naszych tenisistek. W gronie ośmiu najlepszych debli są trzy całkowicie polskie duety – faworytki do końcowego triumfu, Olga Brózda i Karolina Kosińska, niespodziewane pogromczynie „jedynek”, Barbara Sobaszkiewicz i Sylwia Zagórska oraz grające z „dziką kartą” Justyna Jegiołka i Katarzyna Kawa.