Porażka sióstr Radwańskich

/ Jarosław Skoczylas , źródło: tennisbiella.it, foto: tennisbiella.it

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska przegrały w pierwszej rundzie turnieju deblowego we włoskiej Bielli (pula nagród 100 000 USD). Polki przegrały w dzisiejszym spotkaniu z duetem rosyjskim, Ekaterina Byczkowa i Galina Woskobojewa, które we Włoszech są rozstawione z numerem trzecim.

Początek spotkania absolutnie nie wskazywał na to, że nasze tenisistki mogą przegrać ten mecz – grały bardzo dobrze, popełniając bardzo mało błędów. Bez problemów również przełamywały serwis Rosjanek, kończąc również takim akcentem pierwszą partię.

Od początku drugiego seta było jednak widać znacznie lepszą grę duetu rosyjskiego, który przypomniał, że jest wyżej notowany od Polek (Woskobojewa jest czterdziestą deblistką świata). Rosjanki zaczęły grać lepiej i bardzo szybko objęły prowadzenie w meczu 4:1.Później nasze tenisistki starały się wprawdzie odrobić stratę, jednak przewaga dwóch przełamań wydała się nie do odrobienia.

Trzeci – decydujący set tego spotkania, miał również bardzo wyrównany przebieg, jednak ponownie w końcówce lepsze okazały się Byczkowa i Woskobojewa, które przełamały słabo dysponowany serwis sióstr Radwańskich. Mecz trwał prawie dwie godziny.

Wynik I rundy gry podwójnej:
Ekaterina Byczkowa, Galina Woskobojewa (Rosja, 3) – Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska (Polska) 2:6, 6:4, 7:5