Wiedeń: niespodziewana porażka Fyrstenberga i Matkowskiego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: Dominik Kulaszewicz (orangeprokomopen.pl)

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w ćwierćfinale deblowego turnieju Bank Austria Tennis Trophy w Wiedniu. Rozstawieni z „dwójką” Polacy przegrali po niezwykle zaciętym meczu z Christophem Kasem i Philippem Kohlschreiberem. Niemcy triumfowali 6:4, 3:6, 11-9 po 72 minutach gry.

W ostatnim czasie polska eksportowa para deblowa znakomite starty przeplata słabymi. Po słabym US Open odnieśli turniejowe zwycięstwo w Kuala Lumpur, aby w kolejnym tygodniu szybko odpaść z China Open. Fyrstenberg i Matkowski zrehabilitowali się w Szanghaju, gdzie dotarli aż do finału i znacznie przybliżyli się do startu w Masters. Jednak powrót do europejskich hal nie okazał się szczęśliwy dla polskiej pary.

Wprawdzie w pierwsze rundzie 28-letni Matkowski i starszy o rok Fyrstenberg w dwóch setach rozprawili się z reprezentantami gospodarzy, ale w ćwierćfinale musieli uznać wyższość duetu niemieckiego. Inauguracyjną odsłoną Kas i Kohlschreiber wygrali 6:4, wykorzystując jedną z czterech szans na przełamanie. W drugim secie Polacy doczekali się pierwszego, i jak się później okazało, jedynego w całej partii break pointa i od razu zamienili go na przełamanie. O losach spotkania zadecydować musiał tie break meczowy. Rozgrywka była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie cieszyć ze zwycięstwa mogli się Niemcy. Christopher Kas i Philipp Kohlschreiber zwyciężyli w decydującym secie 11-9.

Fyrstenberg i Matkowski zajmują obecnie 9. miejsce w rankingu ATP Race. Ich najgroźniejsi rywale w walce o Masters, Frantisek Cermak i Michal Mertinak, w tym tygodniu także nie odnieśli sukcesu. Czech i Słowak odpadli już w pierwszej rundzie w Sankt Petersburgu.

Wynik ćwierćfinału debla:
C. Kas, P. Kohlschreiber (Niemcy) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 2) 6:4, 3:6, 11-9