Michał Przysiężny zagra w turnieju głównym!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: swedishopen.org, foto: atptennis.com

Michał Przysiężny (nr 3) awansował do turnieju głównego Catella Swedish Open (pula nagród 353 450 euro), który rozgrywany jest w szwedzkim Bastad. Polak sprostał wyzwaniu, jakie dzisiaj postawiło przed nim losowanie i pokonał reprezentanta gospodarzy, Jacoba Adaktussona (390 ATP).

W pierwszym secie nasz zawodnik grał bardzo dobrze, nie pozwalając praktycznie na nic przy własnym serwisie. Przysiężny wygrał bardzo pewnie wszystkie swoje sześć serwisów. Nieco gorzej radził sobie Szwed, która dał Polakowi dwie okazje na przełamanie, z czego drugi zawodnik naszego kraju, bardzo dobrze skorzystał. Jedno przełamanie zapewniło Przysiężnemu wygraną w pierwszej partii i objęcie prowadzenia.

Druga partia to już zdecydowanie lepsza gra Adaktussona, który wiedział, że aby nawiązać walkę z Polakiem, musi bardzo dobrze serwować. Tak właśnie uczynił, nie dając w tym secie rywalowi ani jednej okazji na przełamanie. Przysiężny spokojnie nadal grał swój tenis, nie popełniając przy tym zbyt dużo niewymuszonych błędów. Ostatecznie o wyniku tego seta musiał zadecydować tie-break, w którym poziom gry stał naprawdę na bardzo wysokim poziomie. O wygranej Polak 12:10 zadecydowało jedyne mini-przełamanie serwisu Szweda. Spotkanie trwało nieco ponad dwie godziny.

Dla naszego zawodnika był to trzeci wygrany mecz w eliminacjach szwedzkiego turnieju, dzięki czemu zobaczymy go w imprezie głównej. Na razie jednak nie wiadomo z kim zagra, gdyż zawodnicy z eliminacji będą dopiero popołudniu losowani do turnieju głównego.