Linz: zwycięstwo Urszuli Radwańskiej po dwusetowym maratonie

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska pokonała 7:6(6), 6:1 Yvonne Meusburger i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA International (pula nagród 220 tysięcy dolarów) w Linzu. Zwycięstwo 18-letniej Polce nie przyszło jednak łatwo. Mecz trwał aż 2 godziny i 29 minut.

Spotkanie rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami drugiej rakiety naszego kraju. Młodsza z sióstr Radwańskich mimo nienajlepszej gry prowadziła 4:1. Wówczas przebudziła się 26-letnia Austriaczka. Meusburger poprawiła swoją grę, odrobiła straty, a po najdłuższym gemie całego spotkania wyszła na prowadzenie 5:4, mając w zapasie breaka. Jednak 18-letnia Polka się nie poddała i znalazła siły na walkę w końcówce seta. Po serii przełamań doszło do tie breaka, którego lepiej wytrzymała Urszula, triumfując do sześciu. Gema otwarcia drugiej partii wygrała reprezentantka gospodarzy, ale w dalszej części seta istniała już tylko Polka. Radwańska poprawiła pierwsze podanie i raz za razem zdobywała punkty. Ostatecznie po 2 godzinach i 29 minutach gry nasza tenisistka zwyciężyła 7:6(6), 6:1. Jak na dwusetowe spotkanie polsko-austriacki pojedynek okazał się istnym maratonem.

Urszula Radwańska przełamała także niemoc w turniejach głównych WTA. Poprzednie spotkania w zasadniczej fazie zawodów 18-letnia krakowianka wygrała w lipcu w Los Angeles. Zwycięstwo nad Yvonne Meusburger jest warte 30 punktów do rankingu WTA oraz 2950 dolarów.

Kolejną rywalką młodszej z krakowskich sióstr będzie zwyciężczyni pojedynku Lucie Safarovej z Patricią Mayr.