Przysiężny w III rundzie eliminacji

/ Jarosław Skoczylas , źródło: swedishopen.org, foto: atptennis.com

Początek spotkania zdecydowanie należał do Przysiężnego, który był szybszy i lepiej odgrywał trudne piłki. Bardzo szybko przyniosło to efekt w postaci przełamania serwisu Szweda. Tego prowadzenia Polak już nie wypuścił do końca tej partii, odnosząc w niej pewne zwycięstwo.

Drugi set w wykonaniu drugiego tenisisty naszego kraju, był zdecydowanie gorszy – pojawiły się niewymuszone błędy, które Przysiężny popełniał seriami. Berg bardzo dobrze wykorzystywał każdy prezent i po około 35 minutach gry, doprowadził do trzeciego seta.

W ostatniej odsłonie pojedynek stał na bardzo dobrym poziomie, jednak nieco lepsze wrażenie sprawiał polski tenisista. To Przysiężny miał częściej inicjatywę na korcie, co było widać w zagranych piłkach kończących. Ostatecznie to Polak odniósł trzysetowe zwycięstwo po ponad godzinie i trzydziestu minutach gry.

Rywalem naszego tenisisty w ostatniej rundzie kwalifikacji, będzie ponownie reprezentant gospodarzy, Jacob Adaktusson (nr 7). Szwed jest obecnie sklasyfikowany na 390 miejscu w rankingu ATP, tak więc Przysiężnego czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Wynik II rundy eliminacji:
Michał Przysiężny (Polska, 3) – Jonas Berg (Szwecja) 6:3, 3:6, 6:4Michał Przysiężny awansował do trzeciej rundy eliminacji turnieju Catella Swedish Open, który jest rozgrywany w szwedzkim Bastad (pula nagród 353 450 euro). Polski tenisista bardzo długo męczył się z dużo niżej notowanym Jonasem Bergiem, jednak ostatecznie odniósł upragnione zwycięstwo.

Michał Przysiężny (Polska, 3) – Jonas Berg (Szwecja) 6:3, 3:6, 6:4