Kuala Lumpur: Polacy na szczycie!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozgromili Igora Kunitsyna i Jaroslava Levinsky’ego 6:2, 6:1, zdobywając tym samym tytuł w pierwszym w historii turnieju w Kuala Lumpur. Mecz trwał zaledwie 54 minuty, a dla Polaków, wciąż walczących o turniej Masters Cup, był to drugi triumf w tym roku.

Niedziela była nasza. Czwarty dzień października obfitował w sportowe sukcesy Polaków. Poza turniejową wygraną Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego przekonywujące zwycięstwo odniósł także Łukasz Kubot, który awansował w ten sposób do turnieju głównego China Open. (przeczytaj relację). A po południu wybuchł szał radości po zdobyciu przez nasze siatkarki brązowego medalu mistrzostw Europy.

To, co najtrudniejsze, „Frytka” i „Matka”, jak się okazało, mieli już za sobą. Dzisiejszy finał w Kuala Lumpur był „spacerkiem”. Krótki, spokojny i zwycięski. Nasi tenisiści oddali Kunitsynowi i Levinsky’emu zaledwie trzy gemy. W pierwszym secie można było jeszcze przypuszczać, że niespodziewani finaliści nawiążą z Polakami w miarę wyrównaną walkę. Jednak nie wykorzystali żadnego z dwóch break pointów, a sami dwukrotnie zostali przełamani. W drugiej partii nasi tenisiści poprawili serwis, który ułatwiał im kończenie akcji, a Rosjanin i Czech zagrali jeszcze słabiej niż w secie pierwszym, przegrywając do jednego.

„Potrzebowaliśmy tych punktów, aby mieć dobrą pozycję przed końcowymi zmaganiami o turniej Masters w Londynie. Po raz pierwszy graliśmy w Malezji. Są tutaj wspaniali ludzie i znakomita atmosfera”, powiedział Fyrstenberg. „Graliśmy dzisiaj naprawdę dobrze. Kiedy zdobyliśmy breaka w pierwszym secie, mogliśmy kontrolować sytuację. To był dla nas świetny tydzień. Mieliśmy trudne mecze, ale potrafiliśmy dobrze zagrać w kluczowych momentach”, dodał Matkowski.

Dla Polaków był to trzeci finał w tym roku. Dwukrotnie wygrywali: w Eastbourne i teraz, w Kuala Lumpur. Porażki doznali w Waszyngtonie.

Wynik finału:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 1) – Igor Kunitsyn, Jaroslav Levinsky (Rosja, Czechy) 6:2, 6:1