Ciekawe półfinały w grze podwójnej MP

/ Jarosław Skoczylas , źródło: radangliwiceopen.pl, foto: radangliwiceopen.pl

Dawid Celt i Marcin Gawron, którzy są rozstawieni z numerem ósmym, awansowali do finału 81. Mistrzostw Polski w tenisie, które rozgrywane są w Gliwicach. Duet ten okazał się w półfinale lepszy od pary Jakub Piter i Michał Sekuła (nr 7).

Pierwszy, jak i drugi set tego pojedynku przebiegał pod dyktando niżej notowanego duetu. Dawid Celt i finalista juniorskiego Wimbledonu z 2006 roku, grali bardzo dobrze pewnie utrzymując przez cały mecz swój serwis. Tym samym pewnie pokonali Pitera i Sekułę.

Ich finałowymi przeciwnikami będą Radosław Nijaki i Jakub Nijaki którzy w gliwickim turnieju są rozstawieni z numerem drugim. Musieli oni jednak rozegrać bardzo wyrównany mecz z Wojciechem Gawlakiem i Markiem Oratowskim (nr 4).

W pierwszym secie tego meczu bardzo dużą przewagę mieli niżej notowani tenisiści, którzy nie dawali żadnych szans braciom Nijakim. Ostatecznie oddali im tylko jednego gema i wygrali pierwsza partię.

Od początku drugiego seta faworycie wzięli się widocznie do gry, gdyż od razu zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Udało im się przełamać serwis Gawlaka i Oratowskiego, dzięki czemu wyrównali stan meczu.

W ostatniej odsłonie meczu (rozgrywka do dziesięciu punktów) walka była bardzo wyrównana, jednak w końcówce lepsi okazali się wyżej notowani bracia Nijacy.

Wyniki półfinałów gry podwójnej:
Dawid Celt, Marcin Gawron (nr 8) – Michał Sekuła, Jakub Piter (nr 7) 6:3, 6:2
Radosław Nijaki, Jakub Nijaki (nr 2) – Wojciech Gawlak, Marek Oratowski (nr 4) 1:6, 6:4, 14:12