Seul: półfinał nie dla Polek

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały w ćwierćfinale turnieju Hansol Korea Open, który rozgrywany jest w Seulu. Polskie specjalistki od gry podwójnej uległy duetowi tajwańsko-amerykańskiemu, Yung-Jan Chan i Abigail Spears. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 7:6(4).

W pierwszym secie Jans i Rosolska tylko raz zdołały wygrać gema przy własnym podaniu. Dwukrotnie przełamały Chan i Spears, ale to nie wystarczyło do wygrania seta. W dalszej części meczu decydującym elementem gry pozostawał serwis. Polki popełniły aż 10 podwójnych błędów, ale mimo tego trzykrotnie wygrały własne podanie. Tyle samo razy przełamały rywalki i doszło do tie breaka. W nim rozstawione z „czwórką” Jans i Rosolska zdobyły tylko cztery punkty i musiały pożegnać się z imprezą rangi WTA International.

Za występ w Seulu Klaudia Jans i Alicja Rosolska otrzymają 70 punktów do rankingu WTA oraz 1650 dolarów. W pierwszej rundzie pokonały 6:2, 4:6, 11-9 Soranę Cirsteę i Meghann Shaughnessy.

W Seulu swoich sił próbowała także Urszula Radwańska. Jednak 18-letnia krakowianka odpadłą już w pierwszej rundzie, przegrywając w kiepskim stylu z Wierą Duszewiną. Kolejny start druga rakieta naszego kraju zaplanowała w Tokio, gdzie wystąpi w eliminacjach.

Wynik ćwierćfinału debla:
Y.J. Chan, A. Spears (Tajwan, USA) – K. Jans, A. Rosolska (Polska, 4) 6:3, 7:6(4)

Zobacz komplet czwartkowych wyników turnieju WTA w Seulu!