Seul: zwycięstwo polskich deblistek

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans i Alicja Rosolska awansowały do ćwierćfinału deblowego turnieju WTA w Seulu. Rozstawione z „czwórką” Polki pokonały 6:2, 4;6, 11-9 Soranę Cirsteę i Meghann Shaughnessy, broniąc w trzeciej partii piłkę meczową.

Polki znakomicie rozpoczęły środowe spotkanie pierwszej rundy. W inauguracyjnej partii dwukrotnie przełamały Cirsteę i Shaugnessy, nie tracąc przy tym własnego podania. Wprawdzie musiały aż siedmiokrotnie bronić break pointów, ale za każdym razem wychodziły z opresji obronną ręką. W drugim secie Jans i Rosolska ponownie uzyskały dwa przełamania, ale znacznie obniżyły poziom własnego serwisu. Polki zdobyły zaledwie 11 punktów przy własnym podaniu i aż trzykrotnie pozwoliły Rumunce i Amerykance na zdobycie breaka. Tie break meczowy miał wyrównany przebieg, a pierwsze szansę na zakończenie pojedynku miały Cirstea i Shaughnessy. Nie wykorzystały one piłki meczowej przy stanie 9:8, a chwilę później to Polki znalazły się o krok od zwycięstwa. Jans i Rosolska nie zmarnowały okazji i po 1 godzinie i 26 minutach gry awansowały do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale Klaudia Jans i Alicja Rosolska zmierzą się z parą tajwańsko-amerykańską, Yung-Jan Chan i Abigail Spears. Pokonały one w pierwszej fazie 6:2, 6:2 Sophie Ferguson i Ayakę Maekawę. Polki zapewniły już sobie 70 punktów do rankingu WTA oraz premię finansową w wysokości 1650 dolarów.

Wynik pierwszej rundy debla:
K. Jans, A. Rosolska (Polska, 4) – S. Cirstea, M. Shaughnessy (Rumunia, USA) 6:2, 4:6, 11-9

Zobacz komplet środowych wyników turnieju WTA w Seulu!