Żarski i Gawron w finale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: radangliwiceopen.pl, foto: radangliwiceopen.pl

Jędrzej Żarski (nr 1) bez większych problemów awansował do finału 81. Mistrzostw Polski w tenisie, które rozgrywane są w Gliwicach. Najwyżej rozstawiony zawodnik pokonał w dwóch setach Andrzeja Macha, który był rozstawiona w zawodach z numerem siódmym.

Pierwszy set tego meczu miał bardzo zacięty przebieg, a obaj zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze – więcej było ładnych akcji i wygrywających uderzeń, niż prostych błędów. Lepszy jednak w końcówce okazał się faworyt, który zdołał przełamać serwis Macha i wygrać tym samym pierwszą partię, 6:4.

W drugim secie przewaga najwyżej rozstawionego zawodnika, była już duża. Andrzej Mach popełniał sporo niewymuszonych błędów, przez co nie potrafił już nawiązać wyrównanej walki z Żarskim. Ostatecznie przegrał seta do zera i odpadł w półfinale.

Rywalem Żarskiego w finale 81. Mistrzostw Polski będzie Marcin Gawron, który w turnieju głównym występuje dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów. 19-latek znakomicie spisuje się w całym turnieju, a w półfinale zdołał wyeliminować Roberta Godlewskiego, rozstawionego z numerem drugim.

Spotkanie te stało na bardzo wysokim poziomie – w pierwszym secie po znakomitej grze Gawrona, Godlewski nie miał zbyt wiele do powiedzenia i przegrał 3:6. Zdecydowanie lepiej zawodnik AZS-u Poznań zagrał w drugiej partii, kiedy to potrafił przełamać dobrze funkcjonujący serwis rywala. Ostatnia odsłona tego spotkania ponownie jednak należała do młodego tenisisty z Nowego Sącza, który tym samym wystąpi w finale.