ITF w Sofii: mistrzyni Warsaw Open lepsza od Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Nie tylko Agnieszka Radwańska ma w tym roku problem z awansem do półfinału zawodowego turnieju. Po raz czwarty w sezonie na ćwierćfinale udział w singlowej imprezie zakończyła Marta Domachowska. 23-letnia Polka przegrała 6:2, 4:6, 4:6 z Alexandrą Dulgheru i pożegnała się ze zmaganiami w Sofii (pula nagród 100 tysięcy dolarów).

Alexandra Dulgheru jest dobrze znana polskim kibicom. 20-letnia Rumunka była bowiem rewelacją majowego turnieju Warsaw Open, w którym przeszła eliminacje, a następnie eliminowała kolejne rywalki w imprezie głównej, sensacyjnie zdobywając tytuł. Jednak w innych turniejach WTA nie odniosła ani jednego zwycięstwa, a sukcesy świętowała jedynie w imprezach ITF. W Sofii Alexandra Dulgheru okazała się jednak lepsza od Marty Domachowska. Trzecia rakieta naszego kraju udanie rozpoczęła spotkanie ćwierćfinałowe. W secie otwarcia uzyskała przewagę podwójnego przełamania i triumfowała 6:2. W dalszej części meczu warszawianka popełniła te same błędy, które już wielokrotnie w tym sezonie uniemożliwiały jej odnoszenie zwycięstw. Mianowicie Domachowska nie potrafiła wykorzystać przewagi. Zarówno drugiego, jak i trzeciego seta, przegrała do czterech. W konsekwencji 23-letnia Polka zakończyła zmagania w stolicy Bułgarii na ćwierćfinale, zdobywając 36 punktów rankingowych.

We wcześniejszych fazach turnieju w Sofii Marta Domachowska pokonała dwie wyżej notowane rywalki. 146. w rankingu WTA Polka bez straty seta ograła Julię Schruff i Masę Zec Peskirić. Wraz z Angelique Kerber dotarła także do ćwierćfinału gry podwójnej.

W kolejnym tygodniu Polka wystąpi w turnieju we francuskim Saint Malo. Panie, podobnie jak w Sofii, rywalizować będą na nawierzchni ziemnej, a Domachowska rozpocznie zmagania bezpośrednio w turnieju głównym.