ITF w Sofii: Piter nie sprawiła niespodzianki

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Nie udało się Katarzynie Piter awansować do drugiej rundy turnieju ITF w Sofii (pula nagród 100 tysięcy dolarów). Pomimo że 18-letnia poznanianka wygrała pierwszego seta 6:1, to w kolejnych odsłonach musiała uznać wyższość znacznie wyżej notowanej Angelique Kerber. Niemka o polskich korzeniach triumfowała 1:6, 6:3, 6:1. Porażkę w ćwierćfinale debla poniosła natomiast Marta Domachowska.

Katarzyna Piter wygrała w Sofii już trzy mecze w eliminacjach. Jednak nie była faworytką środowej konfrontacji z Angelique Kerber. 21-letnia Niemka zajmuje obecnie 86. miejsce w rankingu WTA. Jednak w pierwszym secie nie było widać, która tenisistka dotarła ostatnio do trzeciej rundy US Open. Ba, to Piter dyktowała warunki, pewnie triumfując do jednego. W dalszej części meczu sytuacja rozwijała się tak, jak oczekiwano przed meczem. Mająca polskie korzenie Kerber z każdym gemem spisywała się coraz lepiej. Kolejne partie wygrała 6:3 i 6:1 i zapewniła sobie awans do drugiej rundy. Jej kolejną rywalką będzie Petra Martić, która wyeliminowała turniejową „dwójkę” Timeę Bacsinszky.

W czwartek spotkanie drugiej rundy singla rozegra Marta Domachowska. Rywalką 23-letniej Polki będzie notowana na 106. pozycji w rankingu WTA Masa Zec Peskirić. Warszawianka miała okazję do dobrego przetarcia przed konfrontacją ze Słowenką. Trzecia rakieta naszego kraju przegrała jednak w ćwierćfinale debla. Wraz z Angelique Kerber uległy 3:6, 4:6 Timei Bacsinkszy i Tathanie Garbin.

Wynik pierwszej rundy singla:
Angelique Kerber (Niemcy) – Katarzyna Piter (Polska, Q) 1:6, 6:3, 6:1

Wynik ćwierćfinału debla:
T. Bacsinszky, T. Garbin (Szwajcaria, Włochy, WC) – M. Domachowska, A. Kerber (Polska, Niemcy, 4) 6:3, 6:4