Anna Korzeniak mistrzynią Polski

/ Jarosław Skoczylas , źródło: radangliwiceopen.pl, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Anna Korzeniak (nr 2) triumfowała dziś w 81. Mistrzostwach Polski, które odbywają się w Gliwicach i po raz drugi z rzędu została najlepszą zawodniczką w naszym kraju (rok temu wygrała turniej we Wrocławiu). Finałową przeciwniczką tenisistki z Klubu Sportowego Grzegórzecki Kraków była Magdalena Kiszczyńska (nr 3, SKT Szczecin).

Pierwszy set tego pojedynku, jak i cały mecz był toczony pod dyktando jednej zawodniczki –  Anny Korzeniak. 10-letnia tenisistka z Krakowa pokazała po raz kolejny, że znajduje się w świetnej formie i będzie jedną z głównych faworytek turnieju Bella Cup w Toruniu (pula nagród 25 000 USD).

Korzeniak bez najmniejszych problemów przełamywała swoją rywalkę, równocześnie świetnie grając przy własnym podaniu. Swoją rywalkę przede wszystkim wyprzedzała w sile uderzeń, jak i precyzyjności. Kiszczyńska tego dnia grała słabo – nie prezentowała świetnych zagrań jak było to w poprzednich meczach, robiła za to wiele niewymuszonych błędów.

Nie umniejsza to jednak sukcesu Korzeniak, która przez cały turniej pokazywała równą, wysoką formę. W całych zawodach Krakowianka straciła zaledwie jednego seta (w meczu z Sylwią Zagórską). 19-latka zagra teraz w Toruniu, gdzie będzie rozstawiona z numerem siódmym, równocześnie najwyżej sklasyfikowaną Polką występującą w Bella Cup.

Wynik finału turnieju singlowego:
Anna Korzeniak (nr 2, KS Grzegórzecki Kraków) – Magdalena Kiszczyńska (nr 3, SKT Szczecin) 6:1, 6:0