US Open: Fyrstenberg dołączył do Matkowskiego

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org, foto: Archwium Tenisklubu

Mariusz Fyrstenberg i Zi Yan awansowali do ćwierćfinału gry mieszanej podczas wielkoszlemowego US Open. Polak i Chinka pokonali 6:3, 6:3 rozstawionych z „czwórką” Annę-Lenę Groenefeld i Marka Knowlesa.

„Nasz” duet zaimponował zwłaszcza skutecznością przy break pointach. Fyrstenberg i Yan wykorzystali wszystkie sześć okazji na przełamanie. Dzięki breakom znaleźli się w komfortowej sytuacji i nawet trzykrotna strata własnego podania nie odebrała im zwycięstwa. W obu setach 28-letni Polak i 24-letnia Chika triumfowali 6:3, 6:3. Specjaliści od gry podwójnej obronili siedem break pointów i znacznie lepiej operowali drugim podaniem. W całym meczu Fyrstenberg i Yan wygrali o 18 punktów więcej od rozstawionych z „czwórką” Anny-Leny Groenefeld i Marka Knowlesa. Pojedynek na korcie numer 10 trwał 59 minut.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami polsko-chińskiego miksta będą Su-Wei Hsieh i Kevin Ullyett. Reprezentanci Tajwanu i Zimbabwe pokonali po długiej trzysetowej batalii Marię Jose Martinez Sanchez i Andre Sa. Batalia o półfinał rozegrana zostanie już w poniedziałek jako ostatni mecz dnia na korcie numer 11. Bezpośrednio przed Fyrstenbergiem na tym samym korcie zaprezentuje się Marcin Matkowski. Wraz z Lisą Raymond zagra z amerykańską parą występującą dzięki dzikiej karcie, Carly Gullickson i Travis Parrott.

Występem w mikście Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rekompensują sobie niepowodzenie w grze podwójnej. Jako para rozstawiona z numerem sześć przegrali już w pierwszej rundzie. Ich niespodziewanymi pogromcami zostali Amerykanie z dziką kartą, Ryan Harrison i Kaes Van’t Hof.

Wynik drugiej rundy miksta:
M. Fyrstenberg, Z. Yan (Polska, Chiny) – A.L. Groenefeld, M. Knowles (Niemcy, Bahama, 4) 6:3, 6:3

Zobacz komplet niedzielnych wyników mikstowego US Open!