US Open: Pewne otwarcie Kubota

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Od zwycięstwa w imponującym stylu rozpoczął udział w eliminacjach do US Open Łukasz Kubot. 27-letni lubinianin pokonał po zaledwie 61 minutach gry wybitnego czeskiego deblistę, Lukasa Dlouhego. Nasz najlepszy tenisista triumfował 6:0, 6:3.

Pierwsza odsłona była teatrem jednego aktora. Na korcie istniał wyłącznie Łukasz Kubot. 27-letni Polak nie oddał młodszemu o rok Czechowi ani jednego gema i zapisał na swoim koncie tę część gry po zaledwie 18 minutach. Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale ponownie kluczowe punkty zdobywał Kubot. Notowany na 124. pozycji w rankingu WTA lubinianin dzięki przewadze jednego breaka zwyciężył 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju eliminacyjnego.

Kolejnym rywalem Łukasza Kubota będzie Tatsuma Ito. 21-letni Japończyk pokonał na inaugurację innego Czecha, Pavla Snobela. Notowany na 267. pozycji w klasyfikacji singlistów tenisista z Dalekiego Wschodu nie będzie faworytem w konfrontacji z rozstawionym z „dwunastką” Polakiem. Będzie to pierwsza potyczka pomiędzy tymi tenisistami.

Łukasz Kubot najlepszy wynik w US Open odnotował przed 3 laty. Wówczas po przejściu eliminacji dotarł do trzeciej rundy turnieju głównego, eliminując po drodze rozstawionego Kristofa Vliegena. Jego przygodę z kortami na Flushing Meadows zakończył dopiero Nikołaj Dawydienko.

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu zostanie rozegrane jeszcze spotkanie Jerzego Janowicza. Rywalem debiutującego w seniorskim Wielkim Szlemie łodzianina będzie Włoch Andrea Stoppini.