New Haven: Ula nie zagra w turnieju głównym

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Camille Pin okazała się zbyt trudną przeszkodą dla Uli Radwańskiej w walce o turniej główny w New Haven. Polka przegrała z Francuzką 6:3, 1:6, 3:6 w drugiej rundzie eliminacji i jedyne, co jej teraz pozostało, to trenować przed startującym za tydzień US Open.

Obie tenisistki spotkały się po raz drugi. I to po raz drugi w tym roku. W Dubaju też lepsza była Pin, ale wtedy w trzecim secie Radwańska musiała skreczować z powodu kontuzji. Dziś przegrała, bo była słabsza.

Początek nie zapowiadał kłopotów, ale takie sytuacje w meczach młodszej z sióstr miały miejsce już nie raz. W pierwszej partii zarówno Radwańska jak i Pin miały wysoką skuteczność pierwszego podania. W przypadku drugiego serwisu lepsza była Polka. Jednak nasza tenisistka wykazała się niesamowitą odpornością psychiczną. Wydawało się, że wygranie seta 6:3 po obronie wszystkich dziewięciu break pointów (!) podbuduje ją na tyle, że nie przegra spotkania. Sama wykorzystała jedyną szansę na przełamanie! Można było przypuszczać, że po takim obrocie spraw, Pin straci wszelką ochotę do gry, ale nic takiego nie miało miejsca. W dwóch kolejnych partiach Francuzka oddała Polce tylko cztery gemy. W drugim secie rozgromiła Radwańską, wygrywając 6:1. Tym razem zdobyła trzy przełamanie, podobnie było w decydującej odsłonie, którą wygrała 6:3.

New Haven jest ostatnim przystankiem przed US Open. W tej sytuacji Radwańska przez najbliższy tydzień będzie mogła przygotowywać się do nowojorskiego turnieju, w którym zagra bez eliminacji.