Pewne zwycięstwo Kubota i Maracha

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot i Oliver Marach odnieśli pewne zwycięstwo nad kanadyjskim duetem, Frank Dancevic i Pierre-Ludovic Duclos. Polsko-austriacka para triumfowała 6:2, 6:3 i tym samym zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale imprezy Rogers Cup w Montrealu.

Dla Łukasza Kubota i Olivera Maracha spotkanie drugiej rundy było pierwszym w Rogers Cup. W inauguracyjnej fazie zmagań jako para rozstawiona z numerem osiem otrzymali wolny los. Debiut przed kanadyjską publicznością wypadł okazale, aczkolwiek „nasi” tenisiści nie mogli liczyć na gromkie brawa. Kubot i Marach pokonali bowiem reprezentantów gospodarzy, Franka Dancevica i Pierre-Ludovica Duclos. Piąta para rankingu Race od początku meczu narzuciła swoje warunki gry. W secie otwarcia dwukrotnie przełamali podanie Kanadyjczyków i triumfowali 6:2. Kubot i Marach obniżyli nieco poziom swojego podania w drugiej odsłonie, co przyczyniło się do jednorazowego breaka na korzyść rywali. Tę stratę Polak i Austriak zrekompensowali sobie trzykrotnym przełamaniem Dancevica i Duclos. Po 64 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 6:2, 6:3.

Zarówno dla Łukasza Kubota, jak i dla Olivera Maracha jest to debiut w imprezie Rogers Cup. Jak na pierwszy występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Kanady Polak i Austriak mogą być zadowoleni. Zagwarantowali już sobie 180 punktów do deblowego rankingu ATP oraz zdobyli 7500 dolarów do podziału.

Teraz „naszą” parę czeka o wiele trudniejsze zadanie. O półfinał zagrają bowiem z najwyżej rozstawionymi braćmi Bobem i Mikiem Bryanami. Kubot i Marach przegrali z amerykańskim deblem w ćwierćfinale tegorocznej imprezy w Barcelonie.

W piątek spotkanie ćwierćfinałowe rozegrają także Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rozstawieni z „szóstką” Polacy swój pierwszy mecz w Montrealu rozegrają przeciwko Maheshowi Bhupathiemu i Markowi Knowlesowi.

Wynik drugiej rundy debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 8) – F. Dancevic, P.L. Duclos (Kanada, WC 6:2, 6:3

Zobacz komplet czwartkowych wyników turnieju ATP w Montrealu!