Pewne otwarcie Urszuli Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Arhciwum Tenisklubu

W piątek skompromitowała się w Stambule, przegrywając z Timeą Bacsinszky po zaledwie 50 minutach gry. Pięć dni później w Los Angeles sama okazała się katem dla swojej rywalki. Urszula Radwańska, bo o niej mowa, pokonała 6:1, 6:2 Francuzkę Julie Coin i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego w Mieście Aniołów.

Urszula Radwańska od początku spotkania narzuciła rywalce swoje warunki gry. 18-letnia Polka pewnie serwowała i potrafiła zachować zimną krew w najważniejszych momentach partii – wykorzystała dwie z czterech szans na przełamanie, a sama obroniła wszystkie trzy break pointy. W konsekwencji młodsza z krakowskich sióstr zapisała na swoim koncie seta wygranego do jednego. Druga odsłona nie różniła się zbytnio od inauguracyjnej partii. Ula jeszcze wzmocniła podanie, tracąc po nim zaledwie cztery punkty. Na dodatek nie miała trudności z przełamaniem 26-latki z Amiens. 71. rakieta świata skrupulatnie budowała przewagę i gdy zegar na korcie nie zdążył wskazać pierwszej godziny gry, Polka mogła zejść już do szatni. Po 59 minutach gry Radwańska zwyciężyła 6:1, 6:2.

Druga rakieta naszego kraju po raz drugi w karierze pokonała Julie Coin. Przed rokiem w podobnej fazie sezonu wygrała z 26-letnią Francuzką w finale imprezy ITF w Vancouver. Wówczas Polka zwyciężyła po długiej, trzysetowej batalii.

W drugiej rundzie rywalką Urszuli Radwańskiej będzie Dominika Cibulkova. 20-letnia Słowaczka jako tenisistka rozstawiona z numerem siedem miała w pierwszej rundzie wolny los. Polka ma szansę na rewanż za porażkę w drugiej rundzie Wimbledonu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż 16. tenisistka świata lepiej spisuje się na kortach twardych. Spotkanie Uli z Cibulkovą zaplanowano jako pierwszy mecz dnia na korcie numer 4. Po zakończeniu tego pojedynku na plac boju wyjdą Agnieszka Radwańska i Dominika Cibulkova.

Za awans do drugiej rundy turnieju w Los Angeles uzyska 40 punktów do rankingu WTA oraz 3830 dolarów.