Brózda pokonała Jegiołkę, porażka Kosińskiej

/ Jarosław Skoczylas , źródło: radangliwiceopen.pl, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Olga Brózda awansowała do ćwierćfinału 81. Mistrzostw Polski, które dobywają się w Gliwicach. Najwyżej rozstawiona tenisistka nie bez problemu pokonała dziś szesnastoletnią Justynę Jegiołkę. Mecz ten już przed jego rozpoczęciem zapowiadał się jako bardzo ciekawy, gdyż Jegiołka jest bardzo utalentowaną zawodniczką młodego pokolenia i jako nieliczna w Polsce, nie ustępuje Oldze warunkami fizycznymi (także ma ponad 180 centymetrów wzrostu).

Pierwszy set tego pojedynku rozpoczęła lepiej faworytka, która mocnymi uderzeniami ganiła Jegiołkę po linii końcowej. Dopiero w dalszej fazie tej partii, młoda tenisistka grała zdecydowanie lepiej. Kilka jej uderzeń było znakomitych, jednak nie ustrzegała się także prostych błędów. W końcówce seta lepsza była bardziej doświadczona Brózda, która wygrała 6:3.

W drugiej partii gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, gdyż Jegiołka grała znacznie odważniej, wykorzystując także dużą ilość błędów swojej rywalki. Szesnastolatka potrafiła dwukrotnie przełamać serwis najwyżej rozstawionej zawodniczki w turnieju, dzięki czemu wyrównała wynik w setach.

Ostatnia odsłona tego meczu pokazała jednak, jak wiele Justyna musi się jeszcze nauczyć, aby skutecznie walczyć z tenisistkami pokroju Brózdy. Starsza o kilka lat zawodniczka nie pozwoliła Jegiołce na zbyt wiele, dlatego ostatnia partia zakończyła się dosyć szybko. Rywalką Olgi w meczu ćwierćfinałowym będzie rewelacja turnieju, Karolina Filipiak, która w drugiej rundzie wyeliminowała z turnieju Natalię Kołat (nr 5).

Pewnie do kolejnej rundy awansowała także Anna Korzeniak (nr 2), która oddała cztery gemy Klaudynie Kasztelaniec. Największą sensacją dzisiejszego dnia rozgrywek na kortach stołecznego Piasta i Politechniki, było odpadnięcie Karoliny Kosińskiej (nr 4). Zawodniczka ta kolejny raz potwierdziła, że znajduje się w słabej formie – zdobyła tylko cztery gemy w meczu przeciwko Sylwii Zagórskiej.