Domachowska w ćwierćfinale debla

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska wciąż dobrze radzi sobie w turnieju w tureckim Stambule. We wtorek trzecia rakieta naszego kraju awansowała do ćwierćfinału gry podwójnej. Wraz z Natalie Grandin pokonały 6:3, 6:1 Kelly Anderson i Sarah Borwell po zaledwie 55 minutach gry.

23-letnia warszawianka w trzecim kolejnym turnieju tworzy parę deblową z tenisistką z RPA, Natalie Grandin. W Bastad doszły do półfinału, a w Bad Gastein zostały pokonane w ćwierćfinale. Ten ostatni wynik już wyrównany, gdyż w Stambule zwyciężyły pierwsze rywalki. Domachowska i Grandin dokonały tej sztuki bez większych problemów. Pierwszy set momentami był wyrównany, ale „nasza” para kontrolowała wydarzenia na korcie, nie tracąc ani raz własnego podania. Polka i tenisistka z RPA uzyskały za to dwa breaki i wygrały seta 6:3. Druga odsłona potoczyła się jeszcze korzystniej dla Domachowskiej i Grandin. „Nasz” duet szybko objął prowadzenie 5:0. Wówczas Anderson i Borwell wywalczyły honorowego gema przy własnym serwisie, aby chwilę później pożegnać się z turniejem Istanbul Cup. Domachowska i Grandin potrzebowały na odniesienie zwycięstwa zaledwie 55 minut.

W ćwierćfinale Marta Domachowska i Natalie Grandin spotkają się ze zwyciężczyniami konfrontacji pomiędzy Lucie Hradecką i Renatą Voracovą a Ksenią Pałkiną i Cwetaną Pironkową. Rywalki zostaną wyłonione w środę, a więc Polka i zawodniczka z RPA po raz kolejny wyjdą na kort prawdopodobnie w czwartek.

Martę Domachowską czeka jeszcze występ w drugiej rundzie singla. Nasza tenisistka skrzyżuje rakietę z rozstawioną z „czworką” Aravane Rezai. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału imprezy WTA International.

Wynik pierwszej rundy debla:
M. Domachowska, N. Grandin (Polska, RPA) – K. Anderson, S. Borwell (RPA, Wielka Brytania) 6:3, 6:1

Zobacz komplet wtorkowych wyników turnieju WTA w Stambule!