Sanduska w finale po dramatycznym spotkaniu

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Znakomita passa Patrycji Sanduskiej trwa w najlepsze! 22-letnia Polka awansowała do finału turnieju ITF o puli nagród 25 tysięcy dolarów we francuskim Les Contamines. Nasza tenisistka stoczyła kolejne dramatyczne spotkanie – 5:7, 7:6(6), 6:2 pokonała Federicę Di Sarrę, broniąc w drugim secie piłek meczowych.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Dopiero w końcówce inauguracyjnej odsłony przewagę wypracowała sobie 19-letnia Włoszka, która dzięki przewadze przełamania zwyciężyła 7:5. Podobny obraz gry miał miejsce w drugiej partii – żadna z tenisistek nie była w stanie wysforować się na wyraźne prowadzenie dające zwycięstwo. O losach seta zadecydować musiał tie break. Trzynasty gem miał niezwykle dramatyczny przebieg. Sanduska najpierw obroniła piłki meczowe, by chwilę później otrzymać szansę na zakończenie seta. 22-letnia Polka wykorzystała nadarzającą się okazję i triumfowała do sześciu. W trzecim secie nasza tenisistka przejęła inicjatywę, uzyskała przewagę podwójnego przełamania i zwyciężyła 6:2.

Dla Patrycji Sanduskiej to pierwszy w karierze finał singlowej imprezy znajdującej się w kalendarzu ITF. 22-letnia Polka zapewniła już sobie w Les Contamines 35 punktów do rankingu WTA – więcej niż ma na swoim koncie obecnie (33 oczka). Zdobycz ta umożliwi Sanduskiej awans o blisko 200 pozycji. 3 sierpnia Polka zadebiutuje w piątej setce klasyfikacji singlistek.

Finałową przeciwniczką Sanduskiej będzie doświadczona Nika Ozegović. 23-letnia Chorwatka zajmuje obecnie 440. miejsce w rankingu WTA, ale jeszcze 2 lata temu była notowana na początku drugiej setki. Ma na swoim koncie między innymi drugą rundę Wimbledonu oraz 5 wygranych imprez ITF. W Les Contamines Ozegović pokonała w półfinale 0:6, 6:4, 6:1 Rosjankę Nadieżdę Guskową

Patrycja Sanduska zagra także w finale gry podwójnej. Wraz z Rumunką Laurą-Ioaną Andrei stawią czoła parze francusko-szwajcarskiej, Anais Laurendon i Nicole Riner.

Gorzej zaprezentowała się Katarzyna Piter. 18-letnia poznanianka przegrała w półfinale w Horb z Czeszką Lucie Kriegsmannovą. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów ograła turniejową „dwójkę” 5:7, 6:2, 6:2.