Kubot i Fyrstenberg przegrali w II rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: atptennis.com

Łukasz Kubot i Mariusz Fyrstenberg (nr 16) nie zaprezentowali się tak jak tego od nich oczekiwano i odpadli dzisiaj w drugiej rundzie turnieju deblowego Wimbledonu. Polacy okazali się gorsi od reprezentantów Wielkiej Brytanii, Richarda Bloomfielda i Jonathana Marraya. Tym samym ocena ich wspólnego występu na pewno nie może być zbyt dobra, gdyż przed turniejem stawiali sobie za cel awans do co najmniej trzeciej rundy.

Początek tego spotkania, które zaczęło się już w piątek, nie był udany dla naszych tenisistów, którzy już w drugim gemie przegrali swój serwis. W dalszej fazie seta obie pary bardzo dobrze serwowały, co szczególni było widać po Brytyjczykach. Kubot i Fyrstenberg nie zdołali odrobić straty, dlatego to właśnie Bloomfield i Marray, wygrali pierwszą partię.

Drugi set tego meczu stał na jeszcze bardziej wysokim poziomie i kibice mogli oglądać wiele efektownie wygranych akcji. Pierwsze siedem gemów tego seta to pewnie wygrywane własne serwisy. Dopiero w ósmym gemie przy podaniu rywali, naszym tenisistom udało się przełamać ich serwis (pierwszy raz w meczu), co zadecydowało o ich wygranej w secie drugim.

Polacy jednak nie potrafili utrzymać koncentracji na najwyższym poziomie, gdyż początek trzeciego seta ponownie był bardzo słaby w ich wykonaniu. Brytyjczycy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 3:0 z jednym przełamaniem serwisu. To jednak nie zniechęciło naszych tenisistów z podjęcia walki jeszcze w tej partii. Kubot i Fyrstenberg wygrali cztery kolejne gemy i wyszli na prowadzenie, 4:3. Wtedy jednak kolejny raz o swoje klasie przypomnieli Marray i Bloomfield, to oni wygrali trzy kolejne gemy, w tym dwukrotnie przełamując serwis Polaków.

Bardzo podobny przebieg miał zarówno czwarty, jak i piąty set w tym meczu, kiedy to jednak obie pary zdecydowanie lepiej serwowały. Lepsi jednak zawsze w końcówkach byli Brytyjczycy, którzy wygrali dwa kolejne sety, a co za tym idzie – cały mecz.

Nie jest to koniec występów naszych tenisistów na Wimbledonie – obaj wystąpią jeszcze w turnieju gry mieszanej. Kubot w parze z Sybille Bammer jest już w drugiej rundzie, natomiast Mariusz Fyrstenberg nie rozegrał jeszcze meczu pierwszej rundy wspólnie z Agnieszką Radwańską.

Wynik II rundy turnieju deblowego:
Jonathan Marray, Richard Bloomfield (Wielka Brytania) – Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg (Polska, 16) 6:3, 3:6, 6:4, 7:5