Hamburg już bez Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali w ćwierćfinale International German Open z Frantiskiem Cermakiem i Michalem Mertinakiem 1:6, 6:1, 7-10. Tym samym w Hamburgu nie gra już żaden reprezentant Polski.

Czwartek był trudnym dniem dla tenisistów występujących w International German Open. Wszystko za sprawą deszczu, który mocno przeszkadzał zawodnikom i organizatorom. Łukasz Kubot i Oliver Marach ledwie rozpoczęli potyczkę z Cermakiem oraz Mertinakiem i zaczęło padać. Przerwa była dość długa, a po powrocie na kort Polak z Austrakiem grali słabo. Ich serwis nie robił na rywalach wrażenia, a już w szczególności drugie podanie, po którym wygrali zaledwie jeden z siedmiu punktów. Dużo lepiej spisywali się Cermak z Mertinakiem i wygrali 6:1.

W drugim secie nastąpiła całkowita zmiana sytuacji. Po tak łatwo wygranej pierwszej partii czesko-słowacki duet nieco się rozluźnił. Z kolei na Kubota i Maracha porażka podziałała jak płachta na byka. Znacznie poprawili swoją grę. Tym razem świetnie serwowali i we własnych gemach przegrali tylko cztery punkty, ani razu nie musząc bronić się przed przełamaniem. Cermak i Mertinak popełniali więcej błędów i nie potrafili zaskoczyć rywali. Trzy razy stracili podanie i przegrali 1:6.

Decydujący o wszystkim tie break meczowy był zacięty, jednak minimalnie lepsi byli w nim Czech i Słowak. Wygrali wszystkie cztery punkty po pierwszym serwisie i byli bardziej skoncentrowani. Kubot z Marachem prowadzili już 7:6, ale od tego momentu nie potrafili już wygrać żadnej piłki i przegrali 7-10, odpadając z rywalizacji.

Wynik ćwierćfinału debla:
Frantisek Cermak, Michal Mertinak (Czechy, Słowacja) – Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria, 3) 6:1, 1:6, 10-7