Polski dzień w Londynie – Kubot też w ćwierćfinale!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wimbledon.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Upalny i słoneczny poniedziałek świetnie układa się dla polskich kibiców tenisa. Najpierw Agnieszka Radwańska pokonała Melanie Oudin (przeczytaj relację) i awansowała do ćwierćfinału gry pojedynczej. Po południu do najlepszej ósemki gry podwójnej dotarł Łukasz Kubot. Wraz z Oliverem Marachem pokonali oni Christophera Kasa i Viktora Troickiego 6:7(2), 7:6(4), 6:1, 6:3. O półfinał zagrają z Brytyjczykami Delgado-Murray albo, co bardziej prawdopodobne, Nestorem i Zimonjiciem, rozstawionymi z dwójką.

Mecz 1/8 finału nie był dla Polaka i Austriaka łatwą przeprawą. Całe spotkanie trwało trzy godziny bez trzech minut i rozpoczęło się lepiej dla pary niemiecko-serbskiej, którzy wygrali pierwszą partię w tie breaku. Zawdzięczali to głównie dużo lepszą skutecznością podania. Kubot i Marach mieli problemy z wygrywaniem punktów po pierwszym serwisie, ale i tak oba duety zyskały po jednym przełamaniu i doszło do decydującego gema, w którym Kas i Troicki oddali rywalom zaledwie dwa punkty.

Drugi set był równie zacięty jak pierwszy. Z tą różnicą, że Polak i Austriak wzmocnili swój serwis i dużo pewniej wygrywali własne gemy. Ich przeciwnicy też nie próżnowali i przy swoim podaniu także byli bardzo skoncentrowani. Żadna para nie miała nawet jednej szansy na przełamanie, a w tie breaku tym razem lepsi byli Kubot i Marach, którzy wygrali 7:4.

Trzecia partia to prawdziwy popis gry polsko-austriackiego duetu. Podbudowani zwycięstwem w poprzedniej odsłonie, serwowali jeszcze lepiej i wykorzystywali dużo słabszą grę rywali. Kubot i Marach przegrali tylko cztery punkty we własnych gemach i zdobyli dwa przełamania, zwyciężając 6:1.

W czwartym secie Polak i Austriak kontynuowali dobrą grę. Utrzymywali wysoką skuteczność pierwszego podania i mimo że nieco gorzej wyglądały sprawy przy drugim serwisie, nie dali rywalom żadnej okazji na breaka. Sami byli również bardzo skoncentrowani podczas returnu, co zaowocowało następnymi dwoma przekłamaniami i zwycięstwem 6:3, co dało awans do ćwierćfinału.

Wynik trzeciej rundy debla:
Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria) – Christopher Kas, Viktor Troicki (Niemcy, Serbia) 6:7(2), 7:6(4), 6:1, 6:3