Kolejna Chinka na drodze Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Pierwsze fazy zmagań w Wimbledonie miały być dla Agnieszki Radwańskiej spacerkiem, dobrym przetarciem przed walką z rywalkami z czołówki. Jednak 20-letnia krakowianka zafundowała sobie istny horror już w drugiej rundzie, pokonując Chinkę Shuai Peng 9:7 w trzecim secie. Jej kolejną rywalką będzie również reprezentantka Państwa Środka, Na Li.

Na Li to druga rakieta Chin i „dziewiętnastka” Wimbledonu. W rankingu WTA jest klasyfikowana wyżej od poprzedniej rywalki Isi. Li może pochwalić się także większymi sukcesami. 27-latka z Wuhan wygrała dwie zawodowy imprezy, a w tym sezonie dotarła do dwóch finałów, w tym przed 2 tygodniami na trawie w Birmingham. Chinka odnotowała także ćwierćfinał w Miami, eliminując po drodze Wierę Zwonariową.

Droga do trzeciej rundy tegorocznego Wimbledonu była dla Chinki o wiele łatwiejsza. Rozstawiona z numerem 19 Li bez straty seta pokonała Galinę Woskobojewą i Olgę Goworcową, a na korcie spędziła łącznie 2 godziny i 23 minuty. Agnieszka Radwańska z Shuai Peng rywalizowała przez blisko 3 godziny, a do tego należy doliczyć trwającą 1 godzinę i 19 minut batalię z Marią Jose Martinez Sanchez.

Polka i Chinka spotkają się na korcie po raz trzeci. W marcu tego roku w meksykańskim Monterrey Na Li triumfowała w trzech setach, eliminując najwyżej rozstawioną w imprezie Radwańską. Okazję do rewanżu Isia otrzymała na trawie w Eastbourne, ale satysfakcja ze zwycięstwa nie może być pełna, gdyż Chinka skreczowała po czterech gemach pierwszej partii.

Spotkanie Na Li z Agnieszką Radwańską zaplanowano jako drugie w kolejności od godziny 13 na korcie numer 18. Polka i Chinka wyjdą na plac gry po zakończeniu pojedynku Radka Stepanka z Davidem Ferrerem.

Agnieszka Radwańska (Polska, 11) – Na Li (Chiny, 19)
Ranking: 14 – 18
Wiek: 20 lat – 27 lat
Wzrost: 172cm – 172cm
Bilans 2009: 21-12 – 24-11
Tytuły: 4 – 2
Zarobki 2009: 394190 dolarów – 287643 dolarów
Najlepszy wynik na Wimbledonie: Ćwierćfinał (2008) – Ćwierćfinał (2006)
Najlepszy wynik 2009: Ćwierćfinały Indian Wells, Rzym – Finały Monterrey, Birmingham

Dotychczasowe spotkania (1:1)