Ula Radwańska pewnie wygrywa na Wimbledonie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org/sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Bardzo udanie zainaugurowała swoje tegoroczne występy na kortach Wimbledonu Urszula Radwańska. 18-letnia Polka w pierwszej rundzie gry pojedynczej pokonała Słowenkę Mes Zec Peskiric 6:3, 6:3.

Pochodząca z Serbii, a reprezentująca Słowenie tenisistka po raz pierwszym wystartowała na wimbledońskiej trawie. Debiutancki występ nie trwał długo, gdyż po sześćdziesięciu ośmiu minutach rywalizacji Zec Peskiric musiała uznać wyższość naszej reprezentantki.

Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa był bardzo dobrze funkcjonujący serwis Urszuli Radwańskiej. Krakowianka ani razu w meczu nie została przełamana, broniąc po drodze czterech break pointów. W efekcie dwa breaki wywalczone w pierwszym secie i jeden w drugim zapewniły Polce pewne zwycięstwo. W całym spotkaniu młodsza z sióstr Radwańskich odnotowała dziesięć kończących uderzeń oraz siedem niewymuszonych błędów.

W drugiej rundzie Urszulę Radwańską czeka pojedynek z Dominiką Cibulkovą (nr 14) lub Francuzką Julie Coin.

Dla 71. w rankingu Polki to drugi singlowy występ na Wimbledonie, a trzeci w turnieju wielkoszlemowym. W ubiegłym sezonie Urszula Radwańska przegrała w stolicy Anglii w drugiej rundzie z Sereną Williams. W tym roku nasza reprezentantka zadebiutowała też we French Open, przegrywając już jednak w pierwszej rundzie.