Janowicz przegrywa, deszcz przeszkadza

/ Michał Jaśniewicz , źródło: bytomopen.pl, foto: Robert Baran (bytomopen.pl)

Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale challengera w Bytomiu z Janem Hajkiem (nr 6) 2:6, 3:6. Do półfinału awansował natomiast rozstawiony z numerem dwa Ruben Ramirez Hidalgo, który pokonał kwalikanta Nicolasa Todero. Największym zmartwieniem organizatorów jest jednak pogoda.

W piątek praktycznie przez cały dzień padało i udało rozegrać się zaledwie dwa pierwsze gemy jednego z ćwierćfinałów. Organizatorzy zaplanowali więc na dziś najpierw mecze 1/4, a następnie półfinały. Udało się tenisistom rozegrać tylko ćwierćfinały i to też nie do końca.

Wydarzeniem dnia w Bytomiu było spotkanie ostatniego z naszych reprezentantów w rywalizacji singlowej. Niestety Jerzy Janowicz nie sprostał oczekiwaniom kibiców, chociaż szanse były duże. Polak w całym spotkaniu miał aż dziesięć break pointów, a mimo to ani razu nie zdołał przełamać podania znacznie bardziej doświadczonego reprezentanta Czech. 25-letni Hajek szans na breaka miał o połowę mniej, ale wykorzystał aż trzy z nich. Mecz skończył się po sześćdziesięciu sześciu meczach rywalizacji.

W półfinale rywalem Jana Hajka będzie Pavol Cervenak. Słowak jest rewelacją challengera w Bytomiu. W drugiej rundzie pokonał rozstawionego z numerem pięć Hiszpana Pablo Santosa, a dziś uporał się z jego rodakiem, turniejową „trójką” Santiago Venturą. 301. w rankingu Cervenak po godzinie i trzydziestu trzech minutach walki zwyciężył 6:4, 3:6, 6:1.

Ruben Ramirez Hidalgo oraz Nicolas Todero zdołali rozegrać w piątek dwa gemy (każdy z tenisistów wygrał po jednym). Dziś udało im się dokończyć rywalizację. Do niespodzianki nie doszło. Rozstawiony z numerem dwa Hiszpan pokonał dużo niżej notowanego Argentyńczyka 6:4, 6:4.

Deszcz uniemożliwił dokończenie dziś czwartego z ćwierćfinałów, pomiędzy dwójką tenisistów francuskich: Laurentem Recouderc’iem (nr 4) oraz kwalifikantem Guilaumem Rufinem. Spotkanie przerwano przy stanie 3:6, 6:4, 2:2

Nie udało się także dokończyć drugiego z półfinałów debla, gdzie Tomasz Bednarek i Amerykanin Jim Thomas (nr 2) rywalizują z Czechami Janem Hajkiem oraz Dusanem Karolem. W pierwszym półfinale Pablo Santos i Gabriel Trujllo-Soler (nr 3) nieoczekiwanie pokonali najwyżej rozstawionych Rubina Ramireza Hidalgo oraz Santiago Venturę.

Wyniki ćwierćfinałów:
Jan Hajek (Czechy, 6) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:2, 6:3
Pavol Cervenak (Słowacja) – Santiago Ventura (Hiszpania, 3) 6:4, 3:6, 6:1
Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania, 2) – Nicolas Todero (Argentyna, Q) 6:4, 6:4
Guillaume Rufin (Francja, Q) – Laurent Recouderc (Francja, 4) 6:3, 4:6, 2:2 – mecz przerwany przez opady deszczu