Radwańska przegrywa z Razzano

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska nie obroni tytuł na trawiastych kortach w Eastbourne. W ćwierćfinale najlepsza polska tenisistka przegrała z Virginią Razzano 6:7(5), 5:7.

Przed dzisiejszym spotkaniem Radwańska grała z Razzano dwukrotnie i za każdym razem schodziła z kortu zwycięska. Ich ostatnia konfrontacja miała miejsce rok temu, właśnie w Eastbourne. Krakowianka wygrała wówczas w drugiej rundzie 3:6, 6:3, 6:4. Francuzka w środę postarała się o dużą niespodziankę, eliminując najwyżej rozstawioną w imprezie Jelenę Diemientiewą, a dziś potwierdziła swoją dobrą dyspozycję w meczu z Polką.

Agnieszka Radwańska oba sety dzisiejszej konfrontacji przegrywała po bardzo zaciętych końcówkach. O porażce rozstawionej z numerem osiem Polki zaważyła przede wszystkim słaba skuteczności przy własnym podaniu. W pierwszej partii obie tenisistki zdobyły po jednym przełamaniu, a tie break przewagą dwóch punktów wygrała Francuzka. W drugim secie co prawda Radwańska miała stuprocentową przewagę wykorzystanych break pointów (2 na 2), ale wygrała zaledwie trzy z sześciu swoich gemów serwisowych. Mecz trwał godzinę oraz pięćdziesiąt cztery minuty.

Za ćwierćfinał w Eastbourne Agnieszka Radwańska zainkasuje 15 100 dolarów. Polka straci jednak też sporo punktów rankingowych, gdyż w zeszłym roku triumfowała w AEGON International. W efekcie nasze tenisistka spadnie najprawdopodobniej na czternaste miejsce w rankingu WTA.