Radwańska potwierdza dobrą dyspozycję

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska awansowała do drugie rundy eliminacji turnieju na trawiastych kortach w Eastbourne. 18-letnia Polka pewnie pokonała dziś Ayumi Mortię 6:3, 6:1.

Bieżący tydzień jest niezwykle pracowity dla młodszej z sióstr Radwańskich. Najpierw nasza reprezentantka osiągnęła ćwierćfinał turnieju w Birmingham, a od dzisiaj rozpoczęła walkę o awans do silnie obsadzanej imprezy w Eastbourne, gdzie tytułu bronić będzie jej siostra Agnieszka.

Rywalizacja w eliminacjach AEGON International rozpoczęła się dla Urszuli Radwańskiej bardzo udanie. Krakowianka potrzebowała zaledwie pięćdziesięciu pięciu minut, by pokonać rozstawioną z numerem sześć Ayumi Mortię. Spotkanie miało dosyć nietypowy przebieg, szczególnie jak na korty trawiaste. Z szesnastu rozegranych gemów aż połowę wygrywała tenisistka odbierająca serwis. Sześć z tych ośmiu przełamań wywalczyła nasza reprezentantka, co zapewniło jej pewne zwycięstwo.

W drugiej fazie eliminacji Urszula Radwańska zmierzy się z Marią Korytcewą lub Galiną Woskobojewą.

Dziś swój mecze pierwszej rundy eliminacji w Eastbourne rozegrała również Marta Domachowska. Warszawianka przegrała z Jarmilą Groth 6:3, 3:6, 3:6.