Urszula Radwańska w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Czwartek był udanym dniem dla Urszuli Radwańskiej. 18-letnia Polka najpierw odprawiła Petrę Cetkovską (przeczytaj relację), a następnie uporała się z Julią Goerges. Młodsza z krakowskich sióstr pokonała 20-letnią Niemkę 7:6(3), 6:3 i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale imprezy AEGON Classic w Birmingham.

Na początku spotkania obie panie pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Pierwsze przełamanie miało miejsce w lacostowskim siódmym gemie i padło ono łupem Julii Goerges. Urszula nie pozostała jednak dłużna i już chwilę później wyrównała stan seta. 18-letnia Polka raziła w tym fragmencie gry nieskutecznością przy break pointach – Radwańska wykorzystała zaledwie jedną z jedenastu szans na przełamanie. W końcówce seta obie tenisistki ponownie utrzymywały własne podania i konieczne stało się rozegranie tie breaka. Decydującą rozgrywkę wygrała krakowianka, która oddała notowanej na 97. pozycji w rankingu WTA Niemce trzy punkty. Początek drugiej odsłony również był wyrównany – obie panie wygrywały swoje gemy serwisowe. Jednak Urszula przeszła do zdecydowanej ofensywy, dwukrotnie przełamała 20-latkę z Bad Oldesloe i wygrała całego seta 6:3. Po 1 godzinie i 36 minutach gry Polka zapewniła sobie awans do ćwierćfinału imprezy WTA International.

Julia Goerges miała prawo czuć się zmęczona w spotkaniu przeciwko Polce. Wcześniej rozegrała bowiem długie trzysetowe spotkanie przeciwko Sarze Errani. Kończąc pojedynki drugiej rundy, Urszula musiała rozegrać 4 gemy przy aż 32 Niemki. Goerges w tym sezonie nie zachwyca w cyklu WTA, a sukcesy odnosi jedynie w turniejach ITF.

Urszula Radwańska po raz trzeci w karierze awansowała do ćwierćfinału turnieju z cyklu WTA. W 2007 roku krakowianka znalazła się w najlepszej ósemce w Bangkoku, a w ubiegłym sezonie w Taszkiencie. Jej najlepsze tegoroczne osiągnięcia do czwarta runda Indian Wells oraz drugie rundy turniejów w Hobart, Dubaju i Warszawie.

W Birmingham młodsza z sióstr Radwańskich wyeliminowała już trzy rywalki. Oprócz Julii Goerges w pokonanym polu pozostawiła też Marię Kirilenko i Petrę Cetkovską. Za awans do najlepszej ósemki AEGON Classic Ula otrzyma 70 punktów rankingowych oraz 5000 dolarów. Jej ćwierćfinałową rywalką będzie zwyciężczyni potyczki pomiędzy najwyżej rozstawioną Chinką Jie Zheng a Słwoaczką Magdaleną Rybarikovą.