Domachowska żegna się z Marsylią

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Druga runda okazała się szczytem możliwości Marty Domachowskiej, która brała udział w turnieju ITF w Marsylii (pula nagród 100 tysięcy dolarów). 23-letnia Polka przegrała w walce o ćwierćfinał 5:7, 2:6 z Niemką Tatjaną Malek.

Pierwszy set środowego spotkania drugiej rundy był dość wyrównany. Rozstrzygającego losy seta breaka 21-letnia Niemka wywalczyła dopiero w końcówce partii, triumfując 7:5. W drugiej odsłonie Tatjana Malek zaczęła dyktować swoje warunki gry i Domachowska miała coraz większe problemy ze zdobywaniem gemy. Dorobek 23-letniej warszawianki w tej fazie meczu wyniósł zaledwie dwa gemy i Marta musiała pożegnać się z turniejem.

Porażka rozstawionej z „ósemką” Domachowskiej nie jest jedyną niespodzianką turnieju w Marsylii. W drugiej rundzie odpadła także Monica Niculescu. Pogromczynią „jedynki” została Timea Bacsinszky i to ona będzie kolejną rywalką Tatjany Malek.

W pierwszej rundzie imprezy w Marsylii Domachowska pokonała w dwóch setach Camille Pin z Francji i zapewniła sobie 20 punktów do rankingu WTA. Kolejny start Marta ma zaplanowany w Eastbourne. W Wielkiej Brytanii Polka zgłoszona jest do eliminacji imprezy WTA Premier. Będzie to jej jedyne przetarcie na trawie przed wielkoszlemowym Wimbledonem.