Radwańska traci pięć gemów

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie Roland Garros. Rozstawiona z numerem dwanaście Polka pokonała Marię Korytcewą 6:1, 6:4 i o awans do najlepszej szesnastki imprezy zagra z Kataryną Bondarenko.

Mecz Radwańskiej i Korytcewej był ostatnim zakończonym spotkaniem drugiej rundy turnieju pań. Spotkanie bardzo udanie rozpoczęło się dla naszej tenisistki, która od stanu 1:1 wygrała pięć kolejnych gemów i tym samym pierwszego seta. W drugiej odsłonie u polskiej tenisistki pojawiły się problemy z serwisem i dwukrotnie została przełamana. Radwańska sama jednak wykorzystała w tej partii trzy z siedmiu okazji na breaka i po siedemdziesięciu sześciu minutach walki mogła się cieszyć z awansu do kolejnej fazy zmagań.

W trzeciej rundzie paryskiej imprezy Agnieszkę Radwańską czeka występ z Kataryną Bondarenko, która dziś pokonała Australijkę Olivię Rogowską 4:6, 7:5, 7:5. Dla naszej tenisistki będzie to okazja do rewanżu za porażkę z Ukrainką w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open. Była to jak dotąd ich jedyna konfrontacja.

Agnieszka Radwańska występuje we French Open jeszcze w rywalizacji deblowej. Jutro, wraz ze swoją młodszą siostrą Urszulą, zagrają w drugiej rundzie zmagań z Tajwanką Chia-Jung Chuang i Hinduską Sanią Mirzą.