Warsaw Open: Amerykanki z tytułem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: relacja z Warszawy, foto: sonyericssonwtatour.com

Raquel Kops-Jones i Bethanie Mattek-Sands wygrały turniej deblowy Warsaw Open. W rozegranym późnym popołudniem finale Amerykanki gładko pokonały chiński duet Zi Yan, Jie Zheng 6:1, 6:1.

Z powodu obfitych opadów deszczu w piątek, półfinałowy mecz pomiędzy duetem Kops-Jones, Mattek-Sands a parą Kveta Peschke, Lisa Raymond przerwano przy stanie 6:5 dla Amerykanek. Miał on zostać dokończony dziś o godzinie 11, ale wobec kontuzji lewego kolana Lisy Raymond, do finału awansowały rywalki.

Zważywszy na to, jak długi mecz toczyły Aleksandra Dulgheru i Alona Bondarenko oraz dokładając do tego zmienne warunki atmosferyczne, można było się obawiać, czy finał gry podwójnej w ogóle dojdzie do skutku. Jednak po godzinie szesnastej pogoda się ustabilizowała i zawodniczki mogły bez przeszkód rozegrać mecz o tytuł.

Spotkanie było jednostronne i trwało tylko 55 minut. Amerykanki dysponowały dużo groźniejszym podaniem i znacznie lepiej radziły sobie w grze przy siatce. Były skoncentrowane i popełniały mało błędów w przeciwieństwie do rywalek. Chinki zanotowały tylko 42% piłek wygranych po pierwszym i 40% po drugim serwisie. Aż ośmiokrotnie musiały się bronić przed stratą własnych gemów, ale udało im się to tylko trzykrotnie. Same nie miały żadnej szansy na przełamanie przeciwniczke.

Raquel Kops-Jones oraz Bethanie Mattek-Sands otrzymają 31 000 dolarów do podziału, a każdej z nich zostanie dopisane do rankingu 470 punktów.

Wynik finału debla:
Raquel Kops-Jones, Bethanie Mattek-Sands (USA, 3) – Zi Yan, Jie Zheng (Chiny, 2) 6:1, 6:1