Rosolska naszym rodzynkiem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: warsawopen.com.pl, foto: sonyericssonwtatour.com

Na starcie eliminacji stanęło siedem Polek. Tylko Alicja Rosolska wciąż pozostaje w grze o turniej główny Warsaw Open. Z powodu wczorajszych opadów deszczu nasza tenisistka musiała rozegrać dziś dwa mecze. Oba wygrała. Blisko zwycięstwa w drugiej rundzie eliminacji była także Anna Korzeniak, ale ostatecznie przegrała po trzysetowej walce.

W pierwszym dzisiejszym występie Alicja Rosolska nie miała większych problemów z pokonaniem Megan Moulton-Levy. Amerykanka w obu setach zdobyła po dwa gemy i na nic więcej stać ją nie było. Dużo trudniejszą i dramatyczniejszą przeprawę nasza tenisistka miała w drugiej rundzie, w której przegrywała z Aniko Kapros już 1:6, 0:3 i 15:30. Nie poddała się, a walka do końca przyniosła jej sukces. Rosolska odwróciły losy drugiej partii i wygrała ją 6:4. W decydującej kontrolowała wydarzenia i zwyciężyła 6:2.

Niewiele brakowało, a bylibyśmy już pewni awansu polskiej zawodniczki do turnieju głównego. Stało by się tak, gdyby Anna Korzeniak wygrała spotkanie drugiej rundy eliminacji z Alexandrą Dulgheru. Wtedy nasze tenisistki stoczyłyby między sobą bój o turniej główny. Rumunka przystąpiła do meczu z Polką bardzo zmęczona, bowiem kilka godzin wcześniej stoczyła zacięty, blisko trzygodzinny mecz z Lenką Wienerową. Jednak Korzeniak nie wykorzystała swojej szansy i po 2 godzinach i 47 minutach przegrała 7:5, 4:6, 2:6.

Z eliminacji odpadła również Paula Kania, która w pierwszym meczu niespodziewanie pokonała Olgę Savczuk. Dziś nie sprostała Lence Twaroskowej, ulegając jej 0:6, 6:7(3).