Fyrstenberg odpadł w I rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: ordina-open.nl, foto: wtatour.com

Mariusz Fyrstenberg podzielił los swojego kolegi i także odpadł w pierwszej rundzie turnieju deblowego Ordina Open, który odbywa się w holenderskim Hertogenbosch (pula nagród 353 450 euro). Polak w duecie z Petrem Palą okazali się gorsi od Yves Allegro i Jima Thomasa.

Pierwszy set tego meczu – tak jak całe spotkanie – miał bardzo wyrównany przebieg. Fyrstenberg w parze z Palą mieli aż pięć szans na przełamanie serwisu swoich rywali, jednak wykorzystali zaledwie jedną. Sami także przegrali raz swój serwis, dlatego też o wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim nieznacznie lepsi byli Allegro i Thomas, którzy wygrali 7:5.

W drugiej partii gra jeszcze bardziej toczyła się pod dyktando serwisu, a ponieważ obie pary bardzo dobrze wprowadzały piłkę do gry, set ponownie był bardzo zacięty. Drugi raz partia zakończyła się tie-break’iem, a w nim ponownie lepsi okazali się rywale Polaka i Czecha.

Także na pierwszej rundzie swój udział w turnieju deblowym w Hertogenbosch zakończył przyjaciel Fyrtenberga, Marcin Matkowski. Najwyżej sklasyfikowany polski deblista wystąpił w parze z Chrisem Haggardem.

Wynik I rundy turnieju deblowego:
Yves Allegro, Jim Thomas (Szwajcaria, USA) – Mariusz Fyrstenberg, Petr Pala (Polska, Czechy) 7:6(5), 7:6(4)